Wypożyczanie sprzętu elektronicznego

Czasem potrzebujemy jakiegoś sprzętu elektronicznego dosłownie na dzień lub dwa. Nie opłaca nam się wtedy go kupować. Pozostaje nam go od kogoś wypożyczyć. Do niedawna znalezienie osoby, która pozwoli nam skorzystać ze swojego laptopa lub innej elektroniki, była dość problematyczna. Ten problem został jednak rozwiązany przez Rentalo.

Co to jest Rentalo?

Rentalo.pl jest to strona umożliwiający wypożyczenie komuś lub wypożyczenie od kogoś swoich przedmiotów. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już poszukiwać wśród znajomych tej jednej osoby, która ma możliwość pożyczenia nam swojej elektroniki. Jednocześnie jest to świetne rozwiązanie dla osób, które zakupiły jakiś przedmiot. Każdy ma coś, co obecnie wyłącznie leży na półce. Zamiast zajmować przestrzeń, Twoje przedmioty mogą dla Ciebie zarabiać.

Jak to działa?

Cała strona działa w bardzo intuicyjny sposób. Przyjmijmy, że przychodzą do mnie wieczorem znajomi i chcemy miło spędzić czas. Wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby pograć na konsoli, ale jej nie mam. Nie chcę również jej kupować, bo dobrze wiem, że przez resztę roku stałaby nieużywana. W takim razie mogę wypożyczyć konsolę korzystając z rentelo.pl. A jeżeli to ja posiadam nieużywaną konsolę, mogę bezpiecznie ją wypożyczyć, nie bojąc się o ewentualne uszkodzenie.

Krok 1: wybór kategorii

Na stronie znajduje się opcja wyszukiwania po mapie. Wchodząc w tę opcję, wpisujemy, co nas interesuje oraz jaka jest kategoria tego przedmiotu. Na stronie jest szereg kategorii, spośród których możemy wybrać interesujące nas. W naszym przykładzie interesuje mnie elektronika, ale równie dobrze mógłbym szukać samochodu, nieruchomości czy sprzętu sportowego! 

Krok 2: lokalizacja 

Mogę samodzielnie wpisać swoją lokalizację lub pozwolić ustalić automatycznie gdzie się znajduję. Następnie wystarczy wybrać jak daleko od mojej lokalizacji, może znajdować się osoba wypożyczająca.

Krok 3: dokonaj wyboru

Teraz zostało już tylko wybrać która konsola ma umilić mi wieczór oraz wskazać czas, na jaki chcę ją pożyczyć. Pozostało wyłącznie zarezerwować sprzęt i skontaktować się z właścicielem sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *